ENG: Registered customers have discount for all products. / CZ: Registrovaní zákazníci mají slevu na všechny produkty.

Jak mít v bytě spokojenou kočku? Zapojte do hry přirozené instinkty

Kočky, zejména ty, které žijí pouze v bytech, potřebují různé stimuly, které půjdou naproti jejich přirozeným instinktům a tím zabrání nudě. Prozkoumávání terénu, běh a lov – tohle trio je přirozeným chováním. Když ho začleníte do každodenního života vaší malé šelmy, přispějete ke zlepšení její pohody a naplníte její vrozené touhy. 

 

clanek_01_20_04_2021_foto-02

Které 3 herní vzorce jsou pro vaši kočičku nejdůležitější?

  • Zvídavost – tady jde hlavně o vyvolání aktivity a zájmu. Kočky jsou zvědavé, jakmile se v jejich teritoriu objeví neznámé objekty. Zároveň se do něj pustí svými packami a projeví tak svůj přirozený instinkt.
  • Lov – kočky jsou přirozenými lovci, ale narozdíl od šelem žijících v divočině jejich přežití nevisí na ulovení kořistí. Lovecký instinkt je však stále silnou součástí charakteru vaší malé domácí šelmy. Bude tak nadmíru spokojená, pokud při hře zapojíte i tuto činnost.
  • Interaktivnost – interaktivní hra je mocným nástrojem, který buduje důvěru a pocit sounáležitosti mezi vámi a kočkou.

Pokud kočka žijící v bytě nemá výzvy, které by ji alespoň částečně vracely k přirozeným instinktům, vymýšlí pak kraviny, protože se nudí. Má v sobě totiž přebytek energie. Kočky v přírodě spí téměř 20 hodin denně a shromažďují energii na lov, který je v bytě samozřejmě nemožný bez větších pohrom. Není se pak čemu divit, že kočka skočí třeba i po vás. 

 

Jaké je řešení?

V mnoha článcích se dočtete, že nejlepším způsobem pro dosažení duševní pohody u vaší malé šelmy, je zajistit jí volný přístup do bezpečného venkovního prostředí, kde může bez problému lovit a hrát si dle libosti. Chápeme ale, že v mnoha případech je to nemožné.

 

clanek_01_20_04_2021_foto-03

Běhací kolo pro kočky CatROUND pro zdravý a spokojený život domácích mazlíčků

CatROUND jsme navrhli tak, aby v něm bytové kočky našly bezpečný prostor pro vybití své energie. Při pohybu kočky se začne kolo přirozeně otáčet na podvozku. Čím rychleji se kočka pohybuje, tím rychleji se začne kolo otáčet. Kočka se tedy může jen procházet nebo může utíkat sounož jako v přírodě. CatROUND se přizpůsobí jejímu pohybu.

Běhací kolo tak přispívá k celkové pohodě kočky – zvyšuje mentální stimulaci, vytváří svalovou hmotu a tím posiluje metabolismus vaší kočky, její mobilitu a krevní oběh. Poté, co jednoduše sestavíte CatROUND doma, pasuje na všechny herní vzorce, které jsme výše rozepsali:

  1. Zvídavost – z vlastní zkušenosti víme, že některé kočky začnou využívat běhací kolo jen díky své zvídavosti.
  2. Interaktivnost a vaše zapojení – pokud bude vaše kočka kolo jen tak obcházet, ale nebude mít tendenci si na něj stoupnout, je vhodnou volbou například svícení laserem na běhací plochu nebo oblíbená hračka na udičce. Tím se naplňuje i třetí potřeba lovu. 

CatROUND má pro vaši kočičku i další výhody. Všechny jsme sepsali do základních pilířů běhacích kol pro kočky. Nejste jisti, že by kočka na kolo reagovala? Projděte si recenze těch, kteří ho už využívají.

Zpět do obchodu