FAQ

O běhacím kole CatROUND

 

Co je CatROUND – Běhací kolo pro kočky?

CatROUND – Běhací kolo pro kočky (zkráceně jen CatROUND)  je speciální zábavní a cvičební zařízení určené pro kočky. Skládá se z podstavy s kolečkovým mechanismem a rotačního kola.

 

K čemu slouží CatROUND?

CatROUND – Běhací kolo pro kočky umožňuje Vaší kočce v domácím prostředí pravidelný pohyb, který je pro její zdraví a psychickou pohodu nesmírně důležitý.

 

Jak je zajištěna bezpečnost Vašich mazlíčků?

Bezpečnost Vašich mazlíčků je zajištěna tím, že podvozek je kompletně překryt pohyblivým kolem, což znamená, že při používání není možné, aby kočka strčila packu tam, kam nemá. Mezery, které jsou vně CatROUNDu, a mohly by potenciálně ohrozit jiného mazlíčka, jsou velikostně koncipovány na méně než 5 mm, což zajišťuje, že do nich není možné například strčit packu. Celý produkt je zbaven ostrých hran. Bezpečnost je pro CatROUND prioritou.

 

Je CatROUND – Běhací kolo pro kočky hlučné?

CatROUND je konstruován tak, aby bylo rušení páníčků při spaní nebo sledování televize minimální. Nízkou hlučnost zajišťují kolečka s gumovým povrchem a kuličkovými ložisky. Hodnota hluku se při používání pohybuje okolo 55ti dB, což je srovnatelné například s mírným deštěm nebo myčkou nádobí.

 

Na jaký typ podlahy je vhodné CatROUND umístit?

CatROUND je z důvodu stability primárně určen pro rovné podlahy jako je například dlažba, plovoucí podlaha, lino, parkety atp. CatROUND lze umístit například i na koberec, nutno však říci, že čím je podlaha měkčí, tím horší je stabilita CatROUNDu. Podvozek má předpřipravené díry v podvozku a v těchto případech je možné ho doma přišroubovat například k dřevěné desce, čímž se stabilita opět mnohonásobně zvýší.

 

Jaké jsou základní rozměry CatROUND – Běhací kolo pro kočky?

Výška je 123 cm, šířka 119 cm a hloubka 38 cm. Vnitřní průměr kola je 110 cm.

 

Jaká je hmotnost zařízení?

Celková hmotnost CatROUNDU je 18 kg. Hmotnost stacionární části je 8 kg a hmotnost rotační části je 10 kg.

 

Jak CatROUND funguje?

Při pohybu kočky se začne kolo přirozeně otáčet na podvozku. Čím rychleji se kočka pohybuje, tím rychleji se začne kolo otáčet. Kočka se tedy může jen procházet nebo může utíkat sounož jako v přírodě. CatROUND se přizpůsobí jejímu pohybu.

 

Jaké kočky mohou CatROUND využívat?

CatROUND je primárně koncipován pro kočky od 2,5 kg.

 

Jaká je nosnost CatROUNDu?

Nosnost CatROUNDu je 20 kg.

 

Jak naučit kočku využívat CatROUND?

Z vlastní zkušenosti můžeme říci, že některé kočky začnou využívat CatROUND jen díky své zvídavosti. V ostatních případech je vhodnou volbou například svícení laserem na běhací plochu nebo oblíbená hračka na „udičce“. Doporučujeme shlédnout náš videonávod.

 

Jak dlouho trvá, než kočka CatROUND „přijme“?

Některé kočky začnou využívat CatROUND během prvního týdne, jiné během prvního měsíce. Jsou však i případy, kde to trvá přibližně půl roku. Vždy záleží na povaze zvířete. Pokud se budete zvířeti věnovat a učit ho používat CatROUND, šanci na přijmutí mnohonásobně zvýšíte.

 

Může kočka zhubnout využíváním CatROUNDu?

Ano, pravidelně pohybující se kočka buduje svalovou hmotu a pálí tuky. Funguje to stejně jako u lidí. :)

 

Jak je CatROUND technicky řešen?

CatROUND má dvě hlavní části. První z nich je podstava, která je z oceli a její hmotnost a plocha zajišťuje stabilitu celého zařízení. Rotační kolo je z jednoho plastového kusu. Dotyk mezi rotačním kolem a podvozkem je zprostředkován pouze pomocí koleček s kuličkovými ložisky, čímž je zajištěn plynulý a tichý pohyb. Vnitřní část rotačního kola je opatřena běhacím povrchem z EVA pěny, která je příjemná pro pacičky vašich mazlíčků.

 

Je montáž CatROUNDu složitá?

Montáž CatROUNDu je velmi jednoduchá. Spočívá pouze ve správném položení rotačního kola na podvozek. Ostatní komponenty, včetně podvozku, jsou smontovány.

 

Jak zkoušíme funkci CatROUNDu?

Jsme milovníci koček a naše produkty jsou nejprve testovány na našich čtyřnohých miláčcích.

 

Může CatROUND využívat více koček najednou?

Šířka CatROUNDu je navržena tak, aby jej mohly využít dvě průměrné kočky současně. Doporučujeme shlédnout video v sekci reference.

 

Jak je to s mytím a údržbou zařízení?

Je to velmi jednoduché. Produkt lze kompletně omývat vodou, v případě většího znečištění i dezinfikovat. Nějaké poblinkání nebo počůrání kola není žádným problémem.

 

Je barva na produktu škodlivá?

Všechny použité barvy jsou zdravotně nezávadné a certifikované.

 

Co když kočka sní kousíček běhacího povrchu?

Nic se nestane, běhací povrch je certifikován pro výrobu dětských hraček.

 

Co když se běhací povrch časem rozškrábe? Lze ho vyměnit?

Ano, běhací povrch je spotřební část produktu, kterou lze jednoduše vyměnit. Prostě se strhne z kola a nalepí se nový.

 

Je nutné používat při výměně povrchu nějaké lepidlo?

Ne, náhradní běhací povrch má samolepicí vrstvu, stačí tedy přiložit a přimáčknout na kolo a je hotovo.

 

Jak často se běhací povrch mění?

Vždy záleží na uživateli, funguje to obdobně jako sisalové lano na škrabadlech. Funguje stále, pokud však chcete mít kolo zase jako nové, třeba za rok nebo déle ho vyměníte.

 

 

Zpět do obchodu